שם

Invalid Input
אימייל

Invalid Input

Page banner side
 

מה בין תזונה מערבית למחלות?

הגוף שלנו מכונה מדהימה, הוא יכול לטפל בעצמו, לחדש את עצמו ולרפא את עצמו.

 

במידה וחומרי הגלם שמכניסים לגוף לא טובים, אנו מקשים או אפילו מפריעים לעבודתו. במקרים לא מעטים, התזונה המערבית גורמת לכך שאנו יוצרים את המחלות שלנו בעצמנו – רק ממה שאנחנו מכניסים לגוף. השמנה, התקפי לב וסכרת הם השחקנים הבולטים במחלות המערב, ותזונה נכונה יכולה למנוע אותן לחלוטין. לגבי סרטן, קיים מידע רב על השפעת תזונה בריפויו.

 

מעבר למחסלים הגדולים של המערב, יש המון מחלות כרוניות שאין להם תרופה מערבית ולפעמים אין אפילו שם ברור: גירודים, פריחות, הפרעות מעיים, קיבה, עייפות, דיכאון, כאבי ראש, עודף ליחה, תופעות אלרגיות שונות וכו'. במקרים רבים, לתזונה השפעה גדולה על היווצרות הסימפטומים ועל ריפויים.

 

תעשיית המזון הפכה להיות ב-60 השנה האחרונות, תעשייה נוראית, שהמדד שלה הוא רווח כלכלי בלבד. נעלמה לגמרי, העובדה שהמזון (מהשורש מזין) הוא מה שבונה את הגוף. כיום רוב המוצרים אינם מזינים כמעט ואפילו מעמיסים על הגוף שצריך להתמודד עם עודף הרעלים בתוכם. יש שימוש מסיבי בחומרים משמרים, צבעי מאכל, תוספי טעם וריח,מסמיכים, מעבים וכו'.

נוצרה תעשיה שלמה של "כאילו" ("כאילו" יותר זול), כך שמוצרים נראים כמו הדבר האמיתי, מגרים את חושינו, אך למעשה עמוסים בחומרים שגורמים לנו לאכול יותר ויותר, בייחוד מאכלים מתוקים ומלוחים. המאכלים שאנו אוכלים לרוב מלאים בכימיקלים שמטרתם לגרות לנו את חושי הטעם, כמו מונוסודיום גלוטמט(MSG), וכמובן שבפרסומות מסופר לנו כמה בריאים מוצרים אלה עבורנו בתוספת תמונות מפתות.

תעשיית המזון כיום מגיעה גם אל המסעדות עצמם. חומרי הגלם היום מתועשים ומזיקים. 
רק אנחנו כצרכנים מודעים נוכל לשים לב למה אנו מכניסים או לא מכניסים לגופנו.


 האכילה היא הנאה, שמחה וצורך בסיסי, האוכל יכול להיות גם טעים וגם בריא ולשם כדאי לכוון.

אוכל בריא וטעים מגיע לכל אחד ואחד מאיתנו - זה פשוט וטבעי.