שם

Invalid Input
אימייל

Invalid Input

Page banner side
 

סוף זה תמיד התחלה...

סוף הוא תמיד התחלה...

בצער של סיום שמהול בשמחה של התחלות חדשות, אני רוצה לספר לך שאנחנו סוגרים את מסעדת "אבא גיל" ויוצאים לחופשה. המסעדה תעבוד עד ה-29 למאי הקרוב. 

כמובן שנחפש אפשרויות חדשות ומיקומים נוספים, ונעדכן בכל התפתחות.
ניתן לשמור איתנו על קשר דרך הניוזלטר או דרך פייסבוק "אבא גיל".

בנוסף, עד לסוף יוני נקיים קורסים וסדנאות בישול מגוונים במטרה לתת כלים וידע לקהל לקוחותינו המתעניין בבישול בריא, טבעוני וללא גלוטן פרטים על הקורסים והסדנאות.

 

אז מה קרה לנו?

מסעדת "אבא גיל" במיקומה הנוכחי מסיימת 10 שנות פעילות. ההחלטה לסגור את המסעדה מקורה בפגישה שהתקיימה לפני כשלושה שבועות בין עיריית ת"א וחברת נת"ע (נתיבי תחבורה עירונית) ובעלי העסקים באזורינו.
קיבלנו הודעה שתוך 3 חדשים יהפוך הרחוב שלנו לאתר בנייה לרכבת הקלה. תוקם גדר בגובה 3 מטר ממש מול המסעדה, במרחק של כ-2 מטר ממנה לכ-4-6 שנים. יחסמו נתיבי תחבורה וגם יוגבלו הנתיבים להולכי הרגל.
בצורה מקוממת, כל זה נעשה בהתראה של 3-4 חדשים וללא כל פיצוי של בעלי העסקים. בעלי העסקים הקטנים אמורים להתמודד עם רוע הגזירה בעצמם. כיוון שאני מאמין שהפגיעה באיזור תהיה אנושה. החלטתי לא לחדש את חוזה השכירות במקום. המשמעות הפיזית היא שהמסעדה תמשיך לעבוד ולספק אוכל רק עד ל-29 במאי ובמהלך יוני נקיים רק קורסי בישול וסדנאות. לאחר מכן נצא לחופשה ובה נבחן חלופות ואפשרויות להמשך קיומו של "אבא גיל". נייצר שיתופי פעולה ונמשיך לקדם את האוכל הבריא.
מסוף אפריל נתחיל את מסיבת הסיום. מסיבה של חודש שלם בה נגיש מנות מוזלות ומשתנות. נשמח מאוד שתבואו לאכול איתנו ולהיפרד.

לאן ממשיכים מכאן?

מבחינתי, "אבא גיל" ימשיך להתקיים, באיזה פורמט? כרגע לא ברור. אשמח לנצל מייל זה בכדי לספר קצת מאיפה באנו ולאן אנחנו הולכים.

כאשר "אבא גיל" הוקם לראשונה כל הרעיון של אורגני, טבעוני ואוכל בריאות עדיין לא דובר בארץ ולמעשה, כמעט ולא היה קיים בעולם המסעדות. בבסיס הרעיון, רציתי להביא אוכל בריא ומבריא להמונים. אוכל שהוא טעים מחד אך מוקפד בריאותית מאידך ובמחירים סבירים לצרכן. האמונה שלי היא שאוכל בריא אינו מותרות, ולכן מחירו אמור להיות שווה לכל נפש. למעשה התחלנו בתור החומוסייה האורגנית הראשונה בישראל. המאכל הלאומי הבסיסי שרציתי להביאו בצורתו הבריאה באמת. מעבר לחומוס שנעשה טרי, אורגני וללא סודה לשתייה, היינו החומוסיה הראשונה בישראל שהגישה פיתות מקמח מלא לצד החומוס. כיום לשמחתי כבר לא מעט חומוסיות מגישות גם פיתות מקמח מלא. 
עם השנים נוספו עוד ועוד תבשילים ומנות למסעדה. המחשבה מאחורי התפריט היתה לספק מזון מבריא ולוותר על רכיבים שהחברה המערבית צורכת אותם בעודף. עודף שמייצר חולי. 
לכן הורדנו כל חלבון מהחי, והורדנו גלוטן. מעולם לא הכנסנו שמנים מזוככים, השתמשנו רק בשמנים בכבישה קרה, קטניות השרינו תמיד, באוכל לא היה סוכר או חומץ, לא טיגנו ולא חיממנו במיקרוגל. ההגבלות הללו גרמו להיווצרות מתכונים מיוחדים ונפלאים שמעבר לטעמם המשובח הם מבריאים ומזינים. לדוגמא: עוגות על בסיס כוסמת המומתקות בתמרים, טורטיות על בסיס אורז מלא ועדשים, ממרחים מסוגים שונים, תבשילים, קציצות, לביבות, פשטידות ללא קמח ביצים או מוצרי חלב ועוד.
לאורך השנים קבלתי פידבקים מרגשים מלקוחות שבריאותם השתנתה לטובה מאכילה במסעדה. ופידבקים מרגשים אלו הבהירו לי שאני בדרך הנכונה.
יש עוד המון מה לעשות בתחום של אוכל בריא. רמת המודעות של רוב הצרכנים נמוכה מאוד. הנהייה אחרי אוכל תעשייתי זול ולא מזין עדיין אדירה ורוב האנשים מאמינים לפרסומות שקריות שמוכרותמזון ריק ומזיק תחת הכותרת "אוכל בריאות". 
החינוך לאוכל בריא לוקה בחסר ומונע ברובו מאנטרסים כלכליים. 
כאשר אוכלים ארוחה מזינה שבנויה נכון אין לך צרבת אחריה, אתה שבע אך לא כבד ותחושת השובע מחזיקה הרבה זמן, הגוף יכול לנצל את כל הרכיבים לטובתו ויש מרץ ואנרגיה. ארוחה לא מזינה היא ארוחה מזיקה שתקדם חולי ותחושות לא נעימות.

אז לסיכום

כמו שאומר השיר "יש בנו אהבה והיא תנצח" אהבה קשורה באמת והאמת אינה מקדשת את הכסף. אני רוצה להאמין שתחום האוכל הולך למקום שבו הכסף אינו הפרמטר הראשון במעלה אלא הבריאות. תעשיה שמבינה כי האוכל הוא הדלק, ואבני הבניין ממנו הגוף מייצר בריאות או חולי. חברה שאוכלת נכון תזדקק לפחות טיפולים רפואיים ולזה יש גם ביטוי כלכלי. חולים פחות, צורכים פחות וכמובן אנשים בריאים יותר אנרגטיים, פעילים ותורמים.


אני רוצה להודות לכל אחד מכם באופן אישי, כי בלעדיכם ובלעדי עוד לקוחות רבים שמאמינים ותומכים בנו, כל זה לא היה אפשרי. נשמח לבשר לך על סניפים חדשים ולהיות חלק מהותי ממהפכת הבריאות שכבר החלה.

 אשמח לבשר לכם על כל חידוש ופתיחת "אבא גיל" חדש שייתנו מענה למחפשים אוכל בריא 
וכמובן בינתיים בואו והצטרפו  לקורסי הבישול והסדנאות שלנו ולרשימות התפוצה והפייסבוק על מנת להיות איתנו בקשר.

שיהיה הרבה טוב, נשמח לשמוע ממכם ולראותך במסעדה עד ה-29 במאי או באחד מקורסי הבישול שלנו.

בברכת התחלות חדשות וטובות,

גיל מעוז 
וכל צוות "אבא גיל  - בית אוכל אורגני"