שם

Invalid Input
אימייל

Invalid Input

Page banner side
 

אודות אבא גיל

את המסעדה הקמתי בשנת 2005 לאחר שסיימתי לימודי ריפוי לפי אסכולה טיבטית. במהלך שנות לימודי חוויתי את עוצמת התזונה על בריאותי, ונחשפתי גם לרפואה ההודית והסינית. כמטפל וכמטופל ראיתי וחוויתי את חשיבות התזונה הנכונה וההשפעה האדירה שיש לחומרי הגלם שאנו מכניסים לגוף על מצבינו הפיזי והנפשי.

 

 
 
"חשוב לי להראות שבריא וטעים הולכים נפלא ביחד", מסביר גיל את תפיסתו. "המסעדה כולה מושתתת על אוכל אורגני, המבושל טרי, תוך שמירה על מירב הערכים התזונתיים. כמובן שאנחנו לא משתמשים באוכל מעובד או קפוא, אין מיקרוגל, אין טיגונים, אין שמנים מזוככים, חומץ, אבקות מרק או כל רכיב תעשייתי אחר. יש לנו מגוון של ארוחות טריות, מבושלות ומזינות, והמסעדה מוקפדת מאוד מבחינה תזונתית. כמטפל, הקריטריונים שלי למזון הם גבוהים מאוד, ואני מיישם אותם הלכה למעשה במסעדה".
 

אז למה אני מספר לכם את כל זה?
בכדי שתבינו מה אנחנו עושים אחרת. מסעדת "אבא גיל" הוקמה בכדי להכין אוכל בריא אך לא פחות חשוב טעים.
האכילה היא הנאה, שמחה וצורך בסיסי,האוכל יכול להיות טעים וגם בריא וזה מה שאנחנו עושים.
אוכל בריא וטעים מגיע לכל אחד ואחד מאיתנו הוא פשוט וטבעי.

 

"אוכל בעיני הוא לא תעשייה", מסכם גיל. "אמר כבר הרמב"ם לפני שנים רבות "היו מזונותיך תרופותיך", והוא לא הראשון. במסורות קדומות ושיטות טיפול רבות התזונה היא האמצעי הראשון לטיפול ודרכה מתחילים להשפיע על איזון הגוף. כשהגוף מאוזן הוא יודע לבחור בעזרת חוש הטעם את האוכל שבריא וטוב לו באותו הזמן.